021-88507190

گلچینی از بهترین جاذبه های گردشگری پکن

گردشگری م.مقیمی 15 اسفند ، 1397 زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه
حقیقتی که وجود دارد این است که اگر به چین سفر کنید و از شهر زیبای پکن بازدید نکنید، باخت بزرگی را متحمل شده اید! پکن سومین شهر مشهور جهان است.

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

  اماکن گردشگری پکن
  حقیقتی که وجود دارد این است که اگر به چین سفر کنید و از شهر زیبای پکن بازدید نکنید، باخت بزرگی را متحمل شده اید! پکن سومین شهر مشهور جهان است و حدود 21 میلیون جمعیت دارد.
  مقدمه ای از تاریخ جذاب پکن
  تاریخ پکن به سه هزار سال قبل باز می گردد و در طول هزاران سال به عنوان مرکز فرهنگی و اقتصادی چین محسوب می شده است. اگر شما هم دوست دارید که سر از تاریخ بی نظیر پکن در بیاورید و جهان باستانی را در کنار جهان جدید به صورت همزمان ببینید، حتما سفر به پکن با تور ارزان چین را در برنامه زندگیتان قرار دهید. جاذبه های گردشگری پکن بسیار متنوع هستند و از آسمان خراش های مدرنش تا معابد مذهبی باستانیش برای همه توریستان جذابیت های منحصر به فردی دارد. از همه مهمتر این که دیوار بزرگ چین در پکن واقع شده است. اگر می خواهید که بیشتر با جاذبه های گردشگری پکن آشنا شوید، با ما همراه باشید.
  شهر ممنوعه پکن
  پکن در اطراف شهر ممنوعه یا قصر سلطنتی ساخته شده است و در واقع شهر ممنوعه در قلب پکن واقع شده است. این قصر که قدمت آن به قرن 13 باز می گردد، به طرز غیر قابل باوری جذاب و حیرت انگیز است. شهر ممنوعه توسط یک خندق بزرگ از شهر پکن جدا شده است و دیواری به ارتفاع 10 متر دور تا دور آن کشیده شده است. در لحظه ورود به شهر ممنوعه احساس خواهید کرد که به کل وارد یک جهان دیگر شده اید و بازدید از آن یکی از تجربه هاییست که تا عمر دارید، فراموشش نخواهید کرد!

  شهر ممنوعه پکن

  میدان تیانانمن پکن
  این فضای عمومی به شکلی ساخته شده است که یک میلیون نفر را در خود جای می دهد و بزرگی آن میخکوبتان خواهد کرد. میدان تیانانمن درست کنار شهر ممنوعه واقع شده است و یکی دیگر از جاذبه های گردشگری چین به شمار می آید. جالب است که بدانید خیلی از رویدادهای مهم پکن در این میدان زیبا برگزار می شوند. بعضی از اماکن دیدنی پکن نظیر دروازه تیانانمن و موزه انقلاب چین در میدان تیانانمن واقع شده است و حتما باید از آن ها بازدید کنید.

  میدان تیانانمن پکن

  پارک بی های پکن
  پارک بی های یکی از قدیمی ترین باغ های عمومی پکن است و قدم زدن در آن برایتان فرصتی فراهم می کند تا از شلوغی ها و همهمه های شهر پکن فاصله بگیرید و از آرامش فضای آن لذت ببرید. حتما به بالای ساختمان مرکزی آن بروید تا بتوانید چشم انداز شهر ممنوعه را از بالا تماشا کنید. به شما توصیه می کنیم که حتما از قلعه پارک بی های که قدمت آن به قرن 13 باز می گردد و پاگودای سفید قرن 17 آن نیز بازدید کنید.

  پارک بی های پکن

  معبد بهشت پکن
  قدمت مجموعه جذاب معبد بهشت پکن به قرن 15 باز می گردد و در آن معابد بسیار زیبایی واقع شده است. جاذبه گردشگری اصلی معبد بهشت پکن، معبد مرکزی آن است که رنگ ها، تزئنات و آثار هنری آسیایی آن توجه همگان را به خود جلب می کند.
  یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری پکن در معبد بهشت پکن، دیوار اکو است که بازدید از آن متحیرتان خواهد کرد! اما چگونه؟ جالب است که بدانید با زمزمه کردن آرام در کنار دیوار اکو، می توانید صدای خود را به گوش فردی در آن طرف دیوار برسانید! جالب است! نه؟ شما هم می توانید با سفر به پکن این دیوار شگفت انگیز را از نزدیک ببینید. از طرفی باغ های اطراف معابد بسیار سرسبز و زیبا هستند و می توانید ساعت ها در آن ها قدم بزنید و از طبیعت بی نظیر آن ها استفاده کنید.

  معبد بهشت پکن

  معبد لاما پکن
  معبد لاما که قدمت آن به سال 1694 باز می گردد، به خوبی حفظ شده است و دیدن معماری جذابش شگفت زده تان می کند. هر قسمت از ساختمان معبد لاما به زیبایی با رنگ های متنوع و دیزاین های چینی تزئین شده است.علاوه بر این، در داخل معبد لاما مجسمه های طلایی و زیارتگاه هایی مربوط به آیین بودا وجود دارد که حتما برایتان جذاب خواهند بود. جالب است که بدانید معابد بسیار زیادی در پکن وجود دارد که جزء بهترین جاذبه های گردشگری پکن محسوب می شوند. اما اگر زمان اقامتتان در پکن محدود است و فقط می خواهید که از یکی از آن ها بازدید داشته باشید، آن معبد بدون شک باید معبد لاما باشد.

  معبد لاما پکن

  موزه پایتخت پکن
  اگر می خواهید که بیشتر با تاریخ پایتخت چین آشنا شوید، بهتر است که بازدید از موزه پایتخت پکن را در برنامه سفری خود قرار دهید و کلکسیون ارزشمند آن را از نزدیک ببینید. شما به راحتی می توایند ساعت ها در نمایشگاه های متنوع و اتاق های زیبای موزه پایتخت پکن گشت و گذار کنید و از آثار هنری چینی آن بازدید کنید.

  موزه پایتخت پکن

  باغ وحش پکن
  یکی دیگر از اماکن توریستی پکن که احتمالا از بازدید آن خشنود و راضی خواهید بود، باغ وحش پکن است. پیشنهاد ما به شما این است که زمانی از اقامتتان در پکن را به بازدید از باغ وحش پکن اختصاص دهید، علی الخصوص اگر تا به حال پانداها را از نزدیک ندیده اید! 
  باغ وحش پکن در 220 هکتار ساخته شده است و یکی از قدیمی ترین باغ وحش های چین به شمار می آید و بیش از 15،000 حیوان از 1،000 گونه مختلف در آن زندگی می کنند. این باغ وحش در پکن به قدری جذاب است که به راحتی می توانید یک روز کامل را در آن سپری کنید و از دیدن حیوانات بامزه آن شگفت زده شوید. گذشته از حیوانات جذابش هم یک آکواریوم و یک پارک زیبا نیز در مجموعه باغ وحش پکن وجود دارد که جذابیت آن را دوچندان کرده اند.

  باغ وحش پکن

  دیوار بزرگ موتیانیو (بخشی از دیوار بزرگ چین) پکن
  سفر به پکن بدون بازدید از قسمتی از دیوار بزرگ چین کامل نمی شود. بخش موتیانیو یکی از بهترین بخش های دیوار بزرگ چین است که هم خلوت تر است و هم بهتر از آن محافظت شده است. اگر شما هم دوست دارید که عکس های یادگاری در کنار دیوار بزرگ چین بگیرید، بدون اینکه صدها توریست دیگر نیز در عکستان بیفتند، بهتر است که از دیوار بزرگ موتیانیو دیدن کنید. این قسمت از دیوار بزرگ چین در مجموع 23 برج دیدبانی دارد و بازدید از آن ها حتما برایتان جالب خواهد بود.

   دیوار بزرگ چین

  کاخ تابستانی پکن
  کاخ تابستانی پکن در قرن 18 ساخته شده است و در شمال غربی شهر ممنوعه واقع شده است. در گذشته کاخ تابستانی پکن محل اقامت امپراتوری بوده است، اما امروزه به یک پارک عمومی و یکی از مهمترین اماکن توریستی پکن تبدیل شده است. در مجموعه کاخ تابستانی پکن اماکن دیدنی متعددی وجود دارد که می توانید از آن ها بازدید کنید و به دنیای گذشتگان قدم بگذارید.  
  اگر شما هم قصد سفر به پکن را دارید، برای رزرو یک تور چین نوروز 98 با همکاران ما در آژانس مسافرتی مهر پرواز تماس بگیرید تا بتوانید با کم ترین قیمت و بهترین کیفیت به چین سفر کنید. 

  کاخ تابستانی پکن

  مقالات پربازدید
  6LevyWwaAAAAACvsDAeoacI8mALHICnfAPlFXLgW