021-88507190

جاذبه های شگفت انگیز کوش آداسی

گردشگری م.مقیمی 11 دی ، 1398 زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه
اگر یک روز شانس این را پیدا کردید که شهر زیبا و ساحلی کوش آداسی را از نزدیک ببینید، به شما توصیه می کنیم که فرصت بازدید از چند تا از جاذبه های گردشگری مهم کوش آداسی را از دست ندهید.

جاذبه های گردشگری که ندیدنشان در تور کوش آداسی اشتباه بزرگی است!

اگر یک روز شانس این را پیدا کردید که شهر زیبا و ساحلی کوش آداسی را از نزدیک ببینید، به شما توصیه می کنیم که فرصت بازدید از چند تا از جاذبه های گردشگری مهم کوش آداسی را از دست ندهید. چراکه در غیر این صورت مسلما بعدا حسرت ندیدنشان نصیبتان خواهد شد و بارها و بارها از اینکه فرصت بازدیدشان را از دست داده اید، از خودتان دلگیر خواهید شد. با ما همراه باشید تا این جاذبه های گردشگری که ندیدنشان در تور کوش آداسی اشتباه است را به شما معرفی کنیم. 

جاذبه های گردشگری که ندیدنشان در تور کوش آداسی اشتباه بزرگی است

پارک ملی دیلک در تور کوش آداسی

پارک ملی دیلک که با نام پارک میلی نیز شناخته می شود، در فاصله 23 کیلومتری جنوب کوش آداسی واقع شده است. طول این پارک به 20 کیلومتر می رسد و محوطه های ساحلی مختلفی را در خود جای داده است. با این حساب می توانیم بگوییم که محیط آن برای گذراندن یک بعد از ظهر پیک نیکی به یادماندنی، بی نظیر است. برای دسترسی به پارک ملی دیلک به عنوان یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری کوش آداسی میت وانید از دلموش ها یا همان ون ها کوش آداسی استفاده کنید. خوشبختانه باید بگوییم که سرویس های پارک ملی دیلک در تمامی بخش های شهر کوش آداسی وجود دارند و هر نیم ساعت از مرکز شهر کوش آداسی به سمت پارک ملی دیلک حرکت می کنند.

پارک ملی دیلک در تور کوش آداسی

افسوس در تور کوش آداسی

افسوس یک شهر باستانی یونانی در نزدیکی کوش آداسی است. این شهر باستانی در خارج سلجوک در استان ازمیر واقع شده است و حدودا 30 کیلومتر با کوش آداسی فاصله دارد. جالب است که بدانید شهر باستانی افسوس یکی از بزرگترین اماکن باستان شناسانه رومی شرق مدیترانه است و از نظر تاریخی، اهمیت فوق العاده ویژه ای دارد. جالب تر از آن هم اینکه این شهر باستانی از نظر مذهبی نیز برای مسیحیان اهمیت بسیار زیادی دارد و دلیلش هم این است که خانه مریم مقدس در نزدیکی شهر باستانی افسوس واقع شده است و می گویند که حضرت مریم سال های قبل از مرگش را در این محل در نزدیکی کوش آداسی زندگی می کرده است.

افسوس در تور کوش آداسی

معبد آرتمیس در تور کوش آداسی

معبد آرتمیس در افسوس واقع شده است و یکی از عجایب هفتگانه جهان باستان به حساب می آید. جالب است که بدانید ساخت معبد آرتمیس 120 سال به طول انجامیده است و این نشان می دهد که چه بنای فاخری بوده است. گذشته از معبد آرتمیس، یک کتابخانه به نام سلسوس و یک تئاتر باستانی نیز در شهر باستانی افسوس وجود داشته است که امروزه می توانید از آن ها در تور کوش آداسی دیدن کنید. جالب است که بدانید می گویند این تئاتر یکی از بزرگترین تئاترهای جهان باستان بوده است و ظرفیت 250،000 نفر را داشته است. 

بازار کوش آداسی در تور کوش آداسی

 تعدادی بازار در گوشه کنار کوش آداسی وجود دارد که شما می توانید در تور کوش آداسی از آن ها بازدید داشته باشید. اما از میان همه آن ها، یک بازار به نام بازار کوش آداسی وجود دارد که از بقیه مهمتر است و هر چهارشنبه برپا می شود. در این بازار می توانید همه نوع کالایی از تی شرت و حوله گرفته تا ادویه و حتی شرینی های ترکیه ای را خریداری کنید. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که اگر یک چهارشنبه در کوش آداسی اقامت داشتید، فرصت را از دست ندهید و حتما از بازار کوش آداسی دیدن کنید. گذشته از این، جالب است که بدانید یک بازار غذا نیز هر شنبه صبح در شهر سلجوک در نزدیکی کوش آداسی برپا می شود که آن هم جذابیت های خاص خودش را دارد و بازدید از آن خالی از لطف نیست.

بازار کوش آداسی در تور کوش آداسی

ساحل شن های نقره ای در تور کوش آداسی

اگر در تور کوش آداسی احساس کردید که دلتان می خواهد کمی از هیاهوی شهر کوش آداسی فاصله بگیرید و در یک جای آرام ریلکس کنید، بهتر است که به ساحل شن های نقره ای بروید. ساحل شن های نقره ای یکی از زیباترین و جذاب ترین سواحل کوش اداسی است و فضای ایده آلی برای کسب آرامش دارد. جالب است که بدانید در حول و حوش ساحل شن های نقره ای، تعداد زیادی کافه و رستوران ساخته شده است که شما با یک قیمت معقول و به صرفه می توانید یک خوراکی یا غذای خوشمزه در آن ها میل کنید و خستگی سفر را از تنتان بیرون کنید.برای رزرو تور کوش آداسی نوروز 99 می توانید با همکاران ما در آژانس مسافرتی مهر پرواز تماس بگیرید.

ساحل شن های نقره ای در تور کوش آداسی

مقالات پربازدید
به این صفحه امتیاز دهید
امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 5 از 5 (از 1201 رای)