021-88507190

اندونزی نوروز

اندونزی نوروز

چرا تورهای اندونزی آژانس مسافرتی مهرپرواز


جنگلهای سحر آمیز، سواحل گرمسیری بیشمار، آتشفشانهای مه آلود و فرهنگ های جذاب؛ سبب شده اند تا اندونزی مقصد نهایی ماجراجویی است. قطعا این ماجراجویی واین همه لذت یکسری مقدمه ها به دنبال خودش دارد که مهم ترین آن رزرو تور اندونزی می باشد. با وجود گروه های مختلف و جزایر منحصر به فرد در سراسر استوا، حقایق جالب زیادی درباره اندونزی وجود دارد. که برخی از آن ها ممکن است شما را شگفت زده کنند.

اندونزی چجور جاییست؟ اندونزی بزرگترین کشور در جنوب شرقی آسیا (از نظر اندازه) و چهارمین کشور، پرجمعیت جهان است. طبیعت استوا را در نظر بگیرید، صدها آتشفشان را در محل برخورد اقیانوس هند و اقیانوس آرام اضافه کنید و خوب، شما با یک مقصد بسیار جالب و عجیب به نام اندونزی آشنا می کنیم.اگرچه بالی، یکی از نقاط مهم ماه عسل در آسیا، و مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته، اما اکثر مردم درباره بقیه اندونزی چیز زیادی نمی دانند.

اندونزی پرجمعیت ترین کشور اسلامی جهان است. اکثریت سنی هستند. اما دین در جزیره های اندونزی متفاوت است و تنوع دینی در این کشور به شدت به چشم می خورد. بسیاری از جزایر و دهکده های اندونزی توسط مبلغان مورد بازدید قرار گرفته و به مسیحیت گرویده اند. استعمارگران هلندی اعتقادات را گسترش دادند. خرافات قدیمی و اعتقادات متحرک مربوط به دنیای روح کاملاً کنار گذاشته نشده و هنوز هم در این کشور این اعتقادات به چشم می خورد. بعضی از این خرافات با مسیحیت آمیخته شده و دیده می شود که افراد همراه با صلیب طلسم ها را نیز حمل می کنند. جزیره بالی، استثناء از بسیاری جهات برای اندونزی، عمدتاً هندو هستند.
اندونزی دارای هزاران مجمع الجزایر می باشد، با این حال، هیچ کس نمی تواند واقعاً در مورد تعداد بسیاری از آنها توافق کند. برخی از جزایر فقط در موج کم ظاهر می شوند، و تکنیک های مختلف نقشه برداری تعداد متفاوتی را نشان می دهند.
دولت اندونزی مدعی 17504 جزیره است، اما در یک بررسی سه ساله توسط اندونزی، فقط 13466 جزیره پیدا شده است. سیا تصور می کند اندونزی دارای 17508 جزیره است - این رقم از 18307 جزیره تخمینی که توسط موسسه ملی هوانوردی و فضا در سال 2002 شمارش شده است، کاهش یافته است. از حدود 8،844 جزیره تخمینی که نامگذاری شده اند، فقط حدود 922 می توان به طور دائم در آن ساکن شد.
جداسازی جزایر باعث شده تا فرهنگ در سراسر کشور متنوع باشد. و شما به عنوان یک مسافردر تور اندونزی، می توانید تنوع فرهنگی متفاوتی را در جزایر تجربه کنید و با هر یک از گویش ها، آداب و رسوم و غذاهای خاص و... یک سفر هیجان انگیز را تجربه نمایید.

تاریخچه کشور اندونزی


 17000 جزیره ای که اندونزی را تشکیل می دهند، هنگامی که این جزایر تحت تأثیر کاهنان و بازرگانان هندو در سده های اول و دوم میلادی قرار گرفتند تا قرن سیزدهم میلادی تحت تأثیر کاهنان و بازرگانان هندو بودند و بیشتر این مجمع الجزایر را در اختیار داشتند. تا قرن پانزدهم به اسلام گروید. معامله گران هلندی در اوایل قرن شانزدهم این کشور را به دست گرفتند سپس هلندی ها در حدود سال 1595 برکنار شدند. شرکت هلند شرقی هند شرقی با تلاش برای کنترل تجارت ادویه، شرکت هایی را در جزیره جاوا تأسیس کرد.
در سال 811، انگلیسی ها این جزایر را به دست گرفتند اما آنها را در سال 1816 به هلندی ها برگرداندند. در سال 1922، اندونزی به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از پادشاهی هلند ساخته شد. در طول جنگ جهانی دوم، ژاپن این جزایر را به دست گرفت. توکیو در درجه اول به نفت اندونزی که برای تلاش جنگ بسیار حیاتی بود علاقه مند بود و ملی گرایان تازه کار مانند سوکارنو و محمد هاتا را تحمل می کرد. پس از تسلیم ژاپن، سوکارنو و هاتا در 17 آگوست سال 1945 استقلال اندونزی را اعلام کردند. 

نوروزتان را در اندونزی جشن بگیرید


با سفر به اندونزی سال نو را خاص شروع کنید. بزرگترین مجمع الجزایر جهان با سواحل کاملا خیره کننده که همه چیز را برای ارائه دارد. اعم از کاوش در منظره شلوغ شهر جاکارتا، بازدید از آتشفشانهای پر تلاطم و باشکوه، لذت بردن از سواحل ماسه ای خنک و سفید یا سرگردانی در مکانهای ناشناخته با اژدهایان کومودو، مسلما اندونزی می تواند ایده آل ترین مکان برای سفر نوروزی برای افرادی باشد که عاشق معما هستند. در این راستا می توانید با توجه به سلیقه و بودجه خود بهترین پکیج تور اندونزی نوروز 1400 را انتخاب کنید تا خاطره ای بی نظیر را برای خود و عزیزان خود بر جای بگذارید.

بهترین قیمت تور اندونزی نوروز 1400

قیمت تور نوروزی اندونزی با بقیه سال ها متفاوت است. این تفاوت قیمت نتیجه ی تغییر نرخ پروازهای خارجی (امارات و ترکیش)، قیمت هتل های اندونزی و تعداد روزهایی که قصد دارید در این سرزمین اقامت داشته باشید است. با این حال اگر قصد دارید تا ارزانترین تور اندونزی نوروز 1400 را خریداری کنید می توانید با کارشناسان تور اندونزی مهرپرواز در ارتباط باشید.

سفری ارزان به اندونزی در نوروز 1400

در سال های اخیر مسافران زیادی به دنبال تورهای لحظه آخری اندونزی ویژه نوروز بودند اما هنوز بسیاری ممکن است با تور لحظه آخری اندونزی در نوروز آشنایی نداشته باشند. تور لحظه آخری زمانی اتفاق می افتد که آژانس ها سهمیه معینی برای برای فروش تور دارند، اما به دلایلی تا زمان نزدیک به پرواز فروش نرفته اند، بنابراین قیمت تور را تا حد بسیاری پایین می آورند تا علاقه مندان بتوانند تور مورد نظر را خریداری کنند. لازمه تورهای لحظه آخری اندونزی این است که چمدان شما حاضر باشد تا سریعاً بتوانید اقدام کنید، در غیر این صورت پول و پرواز خود را باهم از دست خواهید داد.

اندونزی در نوروز چگونه آب و هوایی دارد؟


بنابراین اگر قصد گذراندن تعطیلات نوروز را در اینجا دارید، مهم است که بهترین زمان بازدید از جزایر مختلف را بدانید. همانطور که گفته شد آوریل تا اکتبر می باشد. نوروز که در ماه های مارس و آوریل است یکی از زمان های ایده آل برای سفر به اندونزی است. در این موقع از شدت بارش ها کم شده و هوا آهسته آهسته به سمت گرما می رود. 

در نوروز از کدام جاذبه های اندونزی دیدن کنیم؟

مجمع الجزایر اندونزی مجموعه ای از جزایر است که گنجینه های ناگفته را در تنوع فرهنگ ها ، مناظر و شهرهای خود نگهداری می کند. اندونزی با داشتن تقریباً 13،500 جزیره تحت صلاحیت خود ، از کاوش در معابد باستانی و پیاده روی در آتشفشان های فعال تا غواصی در آب های دست نخورده، ماجراجویی را برای همه فراهم می کند. می توانید در خیابان های شلوغ جاکارتا گشت بزنید یا به بازدید از روستاهای دور افتاده تانا توراجا بپردازید، به سعادت بالی بپردازید یا با آناک کراکاتائو روبرو شوید. هر آنچه را که انتخاب کنید ، مطمئناً این تجربه برای کشوری که در کشوری که غرق در تاریخ و زیبایی طبیعی است پر از هیبت و قدردانی خواهد بود. از زیباترین جاذبه های گردشگری اندونزی که می توانید در تور نوروزی اندونزی از آن ها دیدن کنید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جزایر گیلی
 • معبد لوط بالی
 • معبد تیرتا
 • Mount Bromo
 • برومو

کدام هتل های اندونزی را در نوروز کنیم؟


هتل های اندونزی به گونه ای از شما استقبال می کنند تا از مهمان نوازی و فرهنگ غنی هر مقصد مختلف این کشور شگفت زده شوید. آنها طیف گسترده ای از انتخاب ها و سبک ها ارائه می دهند و همین امر موجب می شود که در سفر نوروزیتان به اندونزی حس کنید که با مشکل انتخاب هتل مواجه شدید، از هتل های آسمان خراش در کلانشهر جاکارتا گرفته تا هتل های ساحلی و استراحتگاه های ویلایی در بالی.
انتخاب هتل خوب اندونزی مطمئنا پیرو خواسته ها و بودجه شما است اما هرگز کار دشواری نیست. مهرپرواز با تجربه ای که در تورهای اندونزی مخصوصا در ایام نوروز دارد می تواند به شما کمک کند که چه هتلی را باتوجه به شرایطتان انتخاب کنید.

از هتل های خوب اندونزی که در تور اندونزی می توانید در آن ها اقامت کنید می توان موارد زیر را نام برد:

 • Vasa Hotel Surabaya
 • Crowne Plaza Bandung
 • Kuta Central Park Hotel Bali
 • Grand Zuri Hotels Kuta - Bali
 • Mercure Bali Legian

فرودگاه های بین المللی اندونزی

اندونزی یکی بهترین مقاصد گردشگری و توریستی می باشد که سالانه گردشگران زیادی به این کشور زیبا سفر می کنند. رفت آمد به این کشور اکثر به صورت هوایی انجام می شود. اندونزی دارای 205 فرودگاه می باشد، از فرودگاه های بین المللی بزرگ گرفته تا پروازهای هوایی داخلی در جزایر دور افتاده یا مناطق داخلی و محبوب کشور که در سراسر مجمع الجزایر واقع شده اند. از مهم ترین این فرودگاه ها میتوان به فرودگاه بینالمللی سوکرنو هاتا جاکارتا که یکی از شلوغ ترین فرودگاه های جهان و آسیا است، فرودگاه بین المللی Ngurah Rai بالی این فرودگاه نیز یکی از شلوغ ترین فرودگاه های این کشور، فرودگاه بین المللی Juanda Surabaya یکی از مهم ترین فرودگاه های این کشور می باشد، می توان اشاره کرد.

غذاهای محبوب اندونزی

اندونزی به خاطره تنوع فرهنگی و داشتن اقوام زیادی که دارد، دارای تنوع غذایی بی نظیری می باشد و غذا های سنتی آن به شدت محبوب و خوشمزه می باشد که این غذا ها خاص کشور اندونزی می باشد. اگر به دنبال کشف غذا ها و طعم های تفاوت و خوشمزه هستین به این کشور سفر کنید از مهم ترین و محبوب ترین غذا های اندونزی می توان به : ساتای اندونزی (Indonesian Satay)، رندانگ گوشت (Beef Rendang)، برنج سرخ شده و مخلفات (Fried Rice)، نسی روان (Nasi Rawon)، سیومی (Siomay)، پمپک (Pempek) و... اشاره کرد.

در نوروز سراغ کدام مراکز خرید اندونزی برویم؟

کشور پویای اندونزی تمایل دارد دو طرف همه چیز را ارائه دهد: سنتی و مدرن ، ارزان و گران ، بومی و ابتکاری. اگر قصد خرید اجناس سنتی و مقرون به صرفه را دارید، قدم زدن در بهترین بازارهای محلی آن می تواند بهترین تجربه باشد. از دکه های هنری در بالی تا خرید مواد غذایی در بازارهای شناور Borneo’s همه و همه نشان دهنده این هستند که در اندونزی همه چیز برای ارائه وجود دارد. اگر در بهترین تور اندونزی نوروز 1400، شهر بالی را انتخاب کردید حتما سری به مرکز خرید اوما و لیوپولد بزنید این فروشگاه مخصوص فروش لباس های زنانه مجلسی و ورزشی است. همچنین حتما حتما سعی کنید به مراکز خرید زیر بروید تا بهترین اجناس دلخواهتان را با قیمت های عالی خریداری کنید.

مرکز تجاری کوتا بیچ‌واک (Kuta Beachwalk)
مرکز تجاری مال بالی گالریا (Mal Bali Galeria)
مرکز خرید دیسکاوری (Discovery Shopping Mall)

مرکز تجاری بالی براسکو (Bali Brasco)

سوغاتی های معروف در اندونزی

در سفر به اندونزی تنها نمی توانید از طبیعت و فرهنگ آن جا لذت ببرید و فقط عکس بگیرید می توانید سوغاتی های مختلفی از اندونزی بیاورید، اما انواع مختلفی از سوغاتی در بازار وجود دارد که گاهی اوقات گردشگران را هنگام انتخاب وسایل کاملا گیج می شوند. 

باتیک، وایانگ(عروسک)، هنرهای چوبی، سازه های موسیقی محلی، محصولات نقره و سنگی های قیمتی و مینیاتورهای منحصر به فرد اندونزی تعدادی از صنایع دستی و سوغات معروف این کشور بی نظیر هستند که می توانید برای یادگاری و هدایا آن ها را خریداری کنید.

تلفن های اضطراری در اندونزی

پلیس اندونزی:110
آتش نشانی اندونزی:112 برای جاکارتا. 113 – 1131
آمبولانس اندونزی: 118 -119

آدرس سفارت اندونزی


 • آدرس : خیابان قائم مقام فراهانی - نرسیده به خیابان بهشتی (عباس آباد) - پلاک 170
 • ساعات کاری سفارت: یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 8:30 تا 16:30
بیشتر
سوالات متداول
می توانید تمامی امکانات و شرایط پکیج های نوروزی تور اندونزی در وبسایت مهرپرواز را مشاهده کنید و با شماره 02143638 تماس بگیرید و اقدام به رزرو تور خود کنید.
بله! برای اینکه به اندونزی سفر کنید میبایست ویزای اندونزی را اخذ نمایید.
حتما همینطور است خصوصا باتوجه به اینکه آب و هوا در این موقع از سال در اندونزی شرایط ایده آلی پیدا می کند از نوروز از بهترین زمان ها برای سفر به این سرزمین می باشد.
 • غذای دریایی سگارا
 • رستوران ساردین
 • رستوران وارونگ سات مادورا لومایان
 • کافه گنگا کافی
 • اندونزی بالی
خیر، نوروز در ایران و کشورهای اطراف همچون ازبکستان، تاجیکستان، افغانستان، قزاقستان، آذربایجان، بخشی از ترکیه و روسیه برگزار می شود.
سعی کنید حداقل در فاصله 10 تا 15 روز مانده به شروع تور پکیج مدنظر را خریداری کنید.
پیشنهاد می‌ کنیم برای سفر به اندونزی، مقداری از واحد پول رایج آن مقصد و بخش قابل توجهی را دلار یا یورو به همراه داشته باشید. در اندونزی امکان تبدیل دلار به روپیه وجود دارد.
در کل اگر پروازهای شما سیستمی باشد در هر سفری امکان کنسل کردن وجود دارد اما در پروازهای چارتری خیر.
هرگز در مورد نژاد، دین و قومیت شوخی نکنید.
در مکان های عمومی الکل مصرف نکنید و بازی با ورق انجام ندهید.
داروهای ممنوعه را مصرف نکنید
حیات وحش را مختل نکنید.
آداب و رسوم محلی را نادیده نگیرید
به شخص بالی چیزی را با دست چپ خود تحویل ندهید این کار بی ادبی محسوب می شود. همچنین بشقاب خود را هنگام غذا خوردن در خانه میزبان کاملا خالی نکنید.